Papež Frančišek: Ne pozabimo te besede: Bog se nikoli ne utrudi odpustiti nam, nikoli!

Papež Frančišek je danes prvič z okna apostolske palače vodil molitev Angelovega češčenja. Po podatkih mestne občine Rim je na opoldansko molitev prišlo okoli 300 tisoč romarjev, ki so popolnoma napolnili Trg sv. Petra, Ulico sprave, kakor tudi vse bližnje stranske ulice in to kljub temu, da je danes v mestu potekal tradicionalni rimski maraton.

Sveti oče je nagovor pred molitvijo začel z besedami: »Bratje in sestre, dober dan. Po prvem srečanju preteklo sredo vas lahko danes ponovno pozdravim. Vesel sem, da to storim na nedeljo, na Gospodov dan. Za nas kristjane je lepo in pomembno, srečati se na nedeljo, pozdraviti se, si pripovedovati,, kot sedaj tukaj na trgu. Trg, ki je po zaslugi medijev dobil razsežnosti celotnega sveta.«

Papež Frančišek je zatem spregovoril o današnjem evangelskem odlomu, v katerem je dogodek o prešuštnici, obsojeni na smrt ter o Jezusovi drži usmiljenja: »Tudi jaz te ne bom obsodil. Pojdi in odslej ne greši večSveti oče je zbranim romarjem razodel, da je v teh dneh lahko tudi bral in sicer knjigo kardinala Kasperja o usmiljenju. Opisal pa je tudi dogodek iz leta 1992, ko je v Buenos Aires priromala Fatimska Marija. Medtem ko je v katedrali potekala slovesna maša, je sveti oče, takrat škof, spovedoval. Malo pred koncem maše je stopil iz spovednice, saj ga je čakala birma, a je prišla starejša žena, ki jim v Argentini pravijo kar nonna, to je babica in se hotela spovedati. Med njima se je, kakor je v današnjem nagovoru pripovedoval papež, razvil sledeči pogovor. »‘Babica, se hočete spovedati? ‘Da.’ Toda, če nimate greha…‘Vsi imamo grehe…’ ‘Morda pa jih Gospod ne odpusti…’ ‘Gospod vse odpusti’, mi je prepričljivo rekla. ‘Gospa, kako pa to veste?’ Če Gospod ne bi vsega odpuščal, svet več ne bi obstajal‘. Začutil sem željo, da bi jo vprašal: ‘Gospa, povejte mi, a ste študirali na Gregoriani?’ (papeška univerza v Rimu), saj to je modrost, ki jo daje Sveti Duh, notranja modrost glede Božjega usmiljenja. Ne pozabimo te besede: Bog se nikoli ne utrudi odpustiti nam, nikoli!«

Sveti oče je po molitvi Angelovega češčenja in blagoslovu vse zavzoče pozdravil v italijanščini in poudaril, da čuti posebno bližino do Italije, saj si je izbral njihovega zavetnika sv. Frančiška Asiškega ter tudi zato, ker iz te dežele izvira njegova družina. Papež Frančišek je pozdrav zaključil z besedami: »Toda Jezus nas je poklical, da smo del nove družine, njegove Cerkve. V tej Božji družini hodimo skupaj po poti evangelija. Gospod naj vas blagoslovi in Marija naj vas varuje. Ne pozabite: Gospod se nikoli ne utrudi odpuščati! Mi mo, ki se utrudimo prositi ga odpuščanja. Lepo nedeljo in dobro kosilo!«